hcd1

HC Dobrogea Sud a pierdut la Constanța,meciul disputat cu Team Tvis Holstebro, scor 22-28, în grupele Cupei EHF și a ieșit din lupta pentru sferturile de finală.

Pentru HC Dobrogea Sud au marcat  Mitrevski 3, Kevic 6 goluri (2x7m), Nikolic 4, Malinovic 3, Mladenovic 2, Cutura 2 (2), Mocanu 1, Nistor 1, Toma 1, Crnoglavac 1, Chikovani 1.

”Este greu când te pregătești pentru un meci foarte important pentru club și pentru Constanța și faci atâtea greșeli în prima repriză. Noi am avut prea multe ratări, portarul lor a fost extraordinar și așa s-a pierdut meciul. Când joci cu o echipă daneză, te penalizează pentru fiecare greșeală. E greu să recuperezi 6-7 goluri. Am avut o șansă mare, dar nu am fost la nivelul care trebuia,” a declarat Zvonko Sundovski, antrenor HCD.