Sute de hainute contrafăcute pentru animale, descoperite în Portul Constanța

Sute de hainute contrafăcute pentru animale, descoperite în Portul Constanța
Bunurile, în valoare de aproximativ 110.000 de lei de lei, au fost ridicate
700 de articole de îmbrăcăminte pentru animale, susceptibile a fi contrafăcute, în valoare de aproximativ 110.000 de lei, au fost descoperite într-un container în Portul Constanța Sud Agigea.
În cursul zilei de astăzi, 1 februarie, poliţiştii Serviciului de Poliţie Transporturi Maritime, împreună cu specialiști din cadrul Biroului Vamal Constanţa Sud, au verificat, în Portul Constanţa Sud Agigea, un container sosit din Hong Kong, având ca destinatar o societate comercială din județul Ilfov. În urma controlului containerului, poliţiştii au descoperit 700 de articole de îmbrăcăminte pentru animale, mărfuri susceptibile a fi contrafăcute.
Bunurile, în valoare de aproximativ 110.000 de lei de lei, au fost ridicate în vederea continuării cercetărilor.
În cauză, polițiștii au întocmit dosar penal sub aspectul săvârşirii infracţiunii de punere în circulație de mărfuri contrafăcute.
Sursa: Realitatea de Constanta
Citește și:
- 20:04 - Scumpiri în lanț: Metrorex ar putea majora din nou tarifele
- 21:40 - JD Vance, trimis la Budapesta pentru a-l sprijini pe Viktor Orbán înainte de alegeri
- 20:15 - Fragmente de dronă descoperite pe litoral, la Tuzla. Autoritățile au intervenit de urgență
- 19:41 - Avion de vânătoare american doborât deasupra Iranului. Teheranul încearcă să captureze piloții
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Constanta și pe Google News











