Advertising
Razie a polițiștilor în municipiul Constanța, Amenzi de aproape 300.000 de lei
13 feb. 2022, 17:09
Actualizat: 13 feb. 2022, 17:09

Razie a polițiștilor în municipiul Constanța, Amenzi de aproape 300.000 de lei
Articol scris de Scris de Realitatea de Constanta
Au fost reținute și 38 de permise de conducere
150 de polițiști de ordine publică, poliție rutieră și investigații criminale, precum și jandarmi ai Grupării Mobile „Tomis”, ai Inspectoratului de Jandarmi Județean Constanța și polițiști locali din cadrul Direcției Generale de Poliție Locală Constanța, au participat noaptea trecută la o amplă acțiune în municipiul Constanța.
Au fost legitimate aproximativ 1.150 de persoane, au fost controlate 714 autovehicule, totodată fiind verificate 48 de localuri.
Advertising
În urma activităților, au fost aplicate 671 de sancțiuni contravenționale, în valoare totală de peste 292.000 de lei.
Totodată, au fost reținute, în vederea suspendării, 38 de permise de conducere, dintre care 15 pentru nerespectarea culorii semaforului, 11 pentru neacordare de prioritate auto și 3 pentru depășirea vitezei legale cu peste 50 km/h.
Sursa: Realitatea de Constanta
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 21:33 - Apa caldă revine în București după incendiul de la CET Vest: peste 2.300 de blocuri afectate
- 19:32 - Restricții drastice pe Muntele Athos: doar 10 pelerini români acceptați zilnic
- 19:19 - WTA Madrid Open 2026: Irina Begu, eliminată din primul tur! Urmează meciuri grele pentru Cîrstea, Ruse și Cristian
Advertising
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Constanta și pe Google News
Advertising
Advertising














