Advertising
Pisică salvată de pompieri din blocul groazei de la Timișoara
20 nov. 2019, 16:00

Pisică salvată de pompieri din blocul groazei de la Timișoara
O pisică a fost salvată astăzi de pompieri din blocul în care doi copii și o femeie au murit după ce acolo s-a efectuat o deratizare
O pisică a fost salvată astăzi de pompieri din blocul în care doi copii și o femeie au murit după ce acolo s-a efectuat o deratizare. Cel mai probabil, animalul a rămas închis într-un apartament, după ce locatarii au fost evacuați de urgență și nu a mai putut pleca.
Jurnaliștii au fost cei care au auzit miorlăiturile disperate ale pisicii care părea închisă într-un apartament de la etajul I. Este posibil ca proprietarii nu au mai putut intra să o recupereze după ce blocul a fost evacuat și accesul interzis, cu excepția personalului cu echipament special.
După ce au auzit de prezența pisicii, pompierii au reușit să o scoată din clădire iar animalul va ajunge la un medic veterinar.
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 08:00 - Noaptea Muzeelor 2026 - ce muzee poți vizita gratuit în București și în țară
- 18:17 - Pensiile din iunie vor veni cu întârzire din cauza sărbătorilor legale
- 17:46 - La 102 ani merge la serviciu, învață olărit și scrie poezii. Povestea bărbatului pe care internetul l-a numit „cel mai fericit om din lume”
Urmărește știrile Realitatea de Constanta și pe Google News














