În arest pentru că s-a apropiat prea mult de fosta concubină

În arest pentru că s-a apropiat prea mult de fosta concubină
Un bărbat de 31de ani a fost reţinut, după ce ar fi încălcat ordinul de protecţie şi și-a amenințat pe concubina.
Un bărbat de 31de ani a fost reţinut, după ce ar fi încălcat ordinul de protecţie şi și-a amenințat pe concubina.
Polițiștii constănțeni au fost sesizați, de către o femeie, de 35 de ani, din localitatea Agigea, cu privire la faptul că fostul său concubin, de 31 de ani, ar fi încălcat ordinul de protecție emis împotriva sa de către Judecătoria Constanța. Acesta ar fi ajuns în fața imobilului femeii, unde ar fi proferat injurii și amenințări cu acte de violență.
În urma cercetărilor s-a stabilit faptul că, în perioada iulie 2021-ianuarie 2022, bărbatul ar fi încălcat în repetate rânduri măsurile impuse prin ordinul de protecție emis împotriva sa, ar fi agresat-o fizic și ar fi amenințat-o pe persoana vătămată. Polițiștii l-au identificat pe bărbatul în cauză, pe numele său fiind deschis un dosar de cercetare penală sub aspectul săvârșirii infracțiunilor de încălcare a ordinului de protecție, amenințare și lovire sau alte violențe.
A fost reținut pentru 24 de ore. Astăzi, acesta a fost prezentat instanței de judecată, care a admis propunerea de arestare preventivă pentru 30 de zile.
Foto Arhivă
Sursa: Realitatea de Constanta
Citește și:
- 21:28 - Kanye West, interzis în Marea Britanie din cauza declarațiilor antisemite. Festivalul Wireless, anulat
- 21:08 - A murit Mircea Lucescu. Cariera uriașă a celui mai titrat antrenor român
- 21:02 - Călin Georgescu, mesaj crucial după retragerea licenței Realitatea Plus: „Un abuz și o nedreptate periculoasă. Ora 20:55, președintele interzis de Sistem, în direct la Culisele Statului Paralel - LIVE TEXT
- 20:11 - George Simion, mesaj de forță de la tribuna Parlamentului: „Voi, puterea, ați închis Realitatea Plus”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Constanta și pe Google News











