Advertising
Reactorul 1 de la Cernavodă a fost repornit
30 dec. 2021, 14:44

Reactorul 1 de la Cernavodă a fost repornit
Reactorul 1 al centralei nucleare de la Cernavodă a fost resincronizat la sistemul energetic naţional joi dimineaţa, anunță Nuclearelectrica.
Reactorul 1 al centralei nucleare de la Cernavodă a fost resincronizat la sistemul energetic naţional joi dimineaţa, anunță Nuclearelectrica.
Unitatea 1 CNE Cernavodă a fost oprită controlat în seara zilei de 29 decembrie pentru realizarea unor lucrări de reparaţie la un paratrăsnet montat pe unul din stâlpii liniei de evacuare a puterii unităţii 1, lucrări care puteau fi realizate doar cu unitatea în stare oprită.Lucrările de reparaţie au fost realizate cu respectarea procedurilor CNE Cernavodă şi nu au avut impact asupra personalului, populaţiei sau mediului înconjurător, anunță reprezentanții SNN.
Sursa: Realitatea de Constanta
Citește și:
- 08:02 - Analiză Daniel Udrescu: Cum a fost distrus motorul IMM al României și de ce statul a intrat în spirala datoriei. De la 1.000.000 € la 100.000 €
- 18:14 - Analiză Daniel Udrescu: De ce prorogarea indexării pensiei încalcă însăși structura dreptului constituțional la pensie
- 08:12 - Analiză Daniel Udrescu: Statul impozitează inflația. Statul nesocotește justa așezare a sarcinilor fiscale și necesitatea protecției proprietății
- 17:19 - Descoperire incredibilă pentru o femeie din Serbia: ce a făcut după ce a găsit 700.000 de euro sub saltea
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Constanta și pe Google News













