Economie· 1 min citire

Portul Constanța prezent la expoziția Transport Logistic la Munchen

5 iun. 2019, 09:49
Actualizat: 5 iun. 2019, 09:49
targ

targ

Articol scris de Stavarache Stefania

Portul Constanța este prezent alături de toți actorii importanți din transporturi, la evenimentul Transport Logistic, în perioada 4-7 iunie 2019, la Munchen, Germania.

Transport Logistic este singura expoziție care reunește toate modurile de transport, maritim, rutier, aerian și pe cale ferată, fiind un prilej important de a cunoaște noutățile din domeniu, tendințele pieței și de a descoperi noi parteneri.

La ediția din acest an, se constată un interes foarte mare al companiilor chineze, care și-au dublat prezența față de ediția precedentă, ajungând în top 10 al expozanților de la Transport Logistic. Printre temele propuse spre dezbatere se remarcă Coridorul Trans - Caspic și oportunitățile pe care le oferă.

Transport Logistic asigură expozanților și vizitatorilor oportunități importante de a-și prezenta serviciile, precum și un program de conferințe unde peste 200 de specialiști vor prezenta informații și vor răspunde la întrebări într-o serie de prelegeri, mese rotunde și conferințe având ca subiect tendințele din domeniul transporturilor.

  

 

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea de Constanta și pe Google News

Mai multe știri din Economie