Vremea se răcește la Constanța

Vremea se răcește la Constanța
Avertizare de cod galben
Centrul Meteorologic Regional Dobrogea a emis o avertizare de cod galben de pentru municipiul Constanța, valabilă de luni, 28 februarie, de la ora 06:00 până marți, 1 martie, la ora 10:00. Temporar, vor fi precipitații mai ales sub formă de ninsoare iar vântul va avea intensificări, cu viteze la rafală care vor depăși 70km/h.
În funcție de intensitatea și evoluția fenomenelor meteorologice, Primăria Constanța este pregătită pentru intervenții. Imediat ce va începe să ningă utilajele vor fi poziționate în mai multe puncte din oraș și vor împrăștia material antiderapant.
Primaria Constanța sfătuiește constănțenii care ies în trafic să aibă autoturismele echipate corespunzător, cu anvelope de iarnă.
De asemenea, având în vedere că vântul va sufla cu putere, cetățenii sunt rugați să evite adăpostirea sau trecerea prin apropierea copacilor, stâlpilor, panourilor publicitare, precum şi a imobilelor aflate în construcţie.
Toți locuitorii orașului, agenții economici și asociațiile de proprietari pot semnala permanent orice problemă la următoarele numere de telefon:
Dispecerat Primăria Municipiului Constanța – 0241/550055
Dispecerat Direcţia Generală Poliția Locală – 0241/484205 și 0341/922
Dispecerat Serviciul Protecție Civilă, Securitate, Sănătate în Muncă și Situații de Urgență – 0737552271
Sursa: Realitatea de Constanta
Citește și:
- 18:58 - Mitul „administratorului model” Ilie Bolojan, spulberat de Curtea de Conturi
- 16:54 - Reacția lui Raed Arafat după ce un medic a fost agresat într-un spital din Maramureș
- 16:50 - Viscolul închide drumuri și lasă localități fără electricitate
- 15:26 - STB, „gaura neagră” a Capitalei: 10.000 de angajați și o politizare cronică pe banii bucureștenilor
Urmărește știrile Realitatea de Constanta și pe Google News
_4f88515c25_a3b9209761.webp)










