Sport· 2 min citire

Gheorghe Hagi: "La Constanța se vorbește mult și se face puțin, nu se găsesc, din păcate, soluții "

9 iul. 2022, 12:48
Actualizat: 9 iul. 2022, 12:48
Gheorghe Hagi: "La Constanța se vorbește mult și se face puțin, nu se găsesc, din păcate, soluții "

Gheorghe Hagi: "La Constanța se vorbește mult și se face puțin, nu se găsesc, din păcate, soluții "

Articol scris de Realitatea de Constanta

Gheorghe Hagi a punctat câteva din lucrurile prin care constănțenii pot avea o echipă care să lupte mereu cu marile forțe

Înainte de startul noului sezon, Gheorghe Hagi a tras un semnat de alarmă. Antrenorul Farului a dezvăluit că fiecare club din România ar trebui să beneficieze de capital privat și că aștepată un grup de investitori pentru a se concentra doar pe partea tehnico-tactică.

 Managerul tehnic Gheorghe Hagi a punctat câteva din lucrurile prin care constănțenii pot avea o echipă care să lupte mereu cu marile forțe.

- "Fariștii trebuie să susțină această echipă, să umplem stadionul cum se întampla în anii \"70-\"80 pentru pentru a avea un club puternic să ne batem cu cei mai buni"

- "Avem nevoie de buget pentru a fi puternici, iar cine e farist trebuie să fie forever. Vrem să facem un club ca afară, bazat pe suporteri, penrru că un club este pentru suporteri"

- "Senzația este că la Constanța se vorbește mult și se face puțin, nu se găsesc, din păcate, soluții deși a trecut deja 1 an"

- "Am fost forțați să vindem jucători pentru a acoperi deficitul de buget. Dacă echipa este într-adevăr iubită de toți constănțenii, fiecare trebuie să contribuie într-un fel sau altul, lucrurile nu se rezolvă numai dacă e Hagi pe bancă"

- "Eu vreau să rămân cu 10% din acțiuni, maxim 20%, pentru că mie îmi place sa antrenez, nu să stau la birou"


Sursa: Realitatea de Constanta

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea de Constanta și pe Google News