Restricții de circulație în zona silozurilor Anghel Saligny
1 iun. 2019, 20:53
Actualizat: 1 iun. 2019, 20:53

lucrari
Articol scris de Scris de Stavarache Stefania
Datorită lucrărilor din zona silozurilor Anghel Saligny, se menține restricția de circulație până pe 4 iunie 2019, traficul auto se desfășoare prin zona danelor 17 – 19.
În această săptămână au continuat reparațiile la îmbrăcămintea asfaltică din zonele Spital Port – Clădire Romtrans și silozuri Anghel Saligny – Bursa Veche. Aceste lucrări se vor derula și săptămâna viitoare în zona silozurilor Anghel Saligny și apoi se vor extinde spre magaziile Phoenix și Șantierul Naval Constanța.
Pentru finalizarea lucrărilor de reparație a infrastructurii portuare în zona silozurilor Anghel Saligny, termen decalat de intervenția personalului specializat al CFR la revizia liniilor de cale ferată, la solicitarea proprietarilor de linii din zonă, se va menține până pe 4 iunie 2019, restricția de circulație prin fața silozurilor Anghel Saligny, urmând ca traficul auto să se desfășoare prin zona danelor 17 – 19.
Citește și:
- 17:30 - Zelenski respinge acuzațiile Moscovei despre arme nucleare: „Este doar o diversiune când Rusia pierde pe front”
- 16:53 - Apel la 112, intervenție rapidă și un șofer periculos scos din trafic pe DN1B. Poliția laudă vigilența unui participant la trafic
- 16:22 - Melania Trump, criticată pentru apariția de la un eveniment oficial de la Casa Albă. Ținuta Primei Doamne a stârnit controverse
- 16:14 - Ana Maria Păcuraru, analiză incendiară după discursul lui Donald Trump despre Starea Națiunii: președintele american a vorbit 107 minute
Urmărește știrile Realitatea de Constanta și pe Google News











_24426c5f3f.webp)