Advertising
Pentru a preveni depunerea poleiului, sărărițele împrăștie material antiderapant în Constanța
28 nov. 2018, 12:08
Articol scris de Scris de L Daniela
Constanța se află în continuare sub atenționare cod galben de vreme rea! Cel puțin până diseară, la ora 20, vor cădea precipitații sub formă de lapoviță și ninsoare iar vântul se va intensifica, atingând la rafală chiar și 75 km/h.
Pentru a preveni depunerea poleiului pe străzile și bulevardele din oraș, încă de dimineață au ieșit pe teren 9 sărărițe care împrăștie material antiderapant.

Având în vedere faptul că vântul va sufla cu putere, Primăria Municipiului Constanța face apel către cetățeni să evite adăpostirea sau trecerea prin apropierea copacilor, stâlpilor, panourilor publicitare, precum şi a imobilelor aflate în construcţie.Conducătorii auto sunt rugați să evite oprirea sau staţionarea în dreptul copacilor de pe marginea drumurilor, pe care vântul puternic îi poate rupe, și să circule cu atenție sporită prin dreptul panourilor publicitare.
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 13:52 - Bogdan Hossu spulberă noua lege a salarizării. ”Sporurile pentru condițiile de muncă au scăzut” -VIDEO
- 13:24 - Cristian Mungiu a câștigat un premiu important la Cannes, cu filmul Fjord
- 11:27 - Trei coliere de aur de peste 300 de grame şi vechi de 3000 de ani, descoperite în Prahova
Urmărește știrile Realitatea de Constanta și pe Google News














