Constanța, sub cod portocaliu de ploi!

Constanța, sub cod portocaliu de ploi!
Constanța se află sub cod galben de ploi până la ora 03:00, iar mâine 09.10.2020 între orele 03:00 – 21:00, pentru municipiul Constanța, a fost emis un cod portocaliu de ploi.
Constanța se află sub cod galben de ploi până la ora 03:00, iar mâine 09.10.2020 între orele 03:00 – 21:00, pentru municipiul Constanța, a fost emis un cod portocaliu de ploi.
Centrul Meteorologic Regional Dobrogea anunță pentru astăzi averse ce vor avea și caracter torențial, cu descărcări electrice, iar în intervale scurte de timp sau prin acumulare cantitățile de apă vor depăși 30 l/mp și izolat 40 - 50 l/mp.
Pentru ziua de mâine însă, în intervalul menționat, meteorologii ne avertizează că va ploua temporar abundent, iar cantitățile de apă vor depăși 40 - 70 l/mp.
Facem apel la cetățeni să evite adăpostirea sau trecerea prin apropierea copacilor, stâlpilor, panourilor publicitare, precum şi a imobilelor aflate în construcţie, iar conducătorii auto sunt rugați să evite oprirea sau staţionarea în dreptul copacilor de pe marginea drumurilor.
Constănțenii, agenții economici și asociațiile de proprietari pot semnala permanent orice problemă la următoarele numere de telefon:
Dispecerat Primăria Municipiului Constanța – 0241/550055
Dispecerat Direcţia Generală Poliția Locală – 0241/484205, sau pe WhatsApp, la numărul 0799606142
Dispecerat Serviciul Protecție Civilă, Securitate, Sănătate în Muncă și Situații de Urgență – 0737552271.
Sursa: Realitatea de Constanta
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 13:52 - Bogdan Hossu spulberă noua lege a salarizării. ”Sporurile pentru condițiile de muncă au scăzut” -VIDEO
- 13:24 - Cristian Mungiu a câștigat un premiu important la Cannes, cu filmul Fjord
- 11:27 - Trei coliere de aur de peste 300 de grame şi vechi de 3000 de ani, descoperite în Prahova
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Constanta și pe Google News














