Simona Halep, în semifinale la Toronto

Simona Halep, în semifinale la Toronto
Simona Halep (15 WTA) a învins-o pe Cori Gauff (11 WTA), scor 6-4, 7-6 (2), în sferturile de finală ale turneului WTA de la Toronto.
Simona Halep (15 WTA) a învins-o pe Cori Gauff (11 WTA), scor 6-4, 7-6 (2), în sferturile de finală ale turneului WTA de la Toronto.
Fără set pierdut până acum în turneu, Simona își trece în cont a șaptea semifinală a sezonului.
”Cori este o jucătoare fantastică. Întotdeauna este dificil să joc împotriva ei. Astăzi a bătut vântul din nou și m-am chinuit la serviciu, dar am luptat până la final și cred că a fost un meci foarte bun.
A fost foarte greu să-i returnez. Și-a îmbunătățit foarte mult serviciul și este foarte puternică. A trebuit să stau concentrată pentru fiecare minge și să lupt pentru ea”, a declarat Simona Halep, la finalul jocului.
Halep va juca în semifinale cu învingătoarea meciului Jessica Pegula (7 WTA) - Yulia Putintseva (46 WTA).
133.400$ și 350 de puncte și-a asigurat Halep odată cu accederea în semifinalele de la Toronto.
Sursa: Realitatea de Constanta
Citește și:
- 12:41 - Se răcește relația între naș și fin? Gigi Becali, tenisuni cu Mirel Rădoi din cauza lui Chiricheș
- 19:42 - Primele imagini de la parastasul lui Mircea Lucescu. Ioan Andone, alături de Hagi, Lupescu și Rednic. Valentin Ceaușescu, apariție-surpriză
- 21:24 - Mircea Lucescu, condus pe ultimul drum vineri: unde va fi înmormântat și la ce oră au loc onorurile militare
- 18:41 - Istvan Kovacs merge la Campionatul Mondial din 2026! Trei arbitri români, confirmați oficial pentru turneul final din America
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Constanta și pe Google News











