CSM Constanța a învins CSM București  scor 30-29 (16-16), în etapa a 5-a din Liga Națională. Un meci intens, cu două echipe extrem de motivate, care au dat totul pe teren pentru cele 3 puncte puse în joc.

După o repriză egală, băieții lui George Buricea au ieșit de la vestiare hotărâți să ia toate punctele puse în joc, iar spectatorii i-au purtat spre cel de-al patrulea succes în Liga Zimbrilor. Nistor a dat tonul, cu 6 goluri după pauză, Komogorov a orchestrat câteva atacuri letale, iar Vasile: a închis poarta pentru adversari! Csepreghi & compania s-au agățat până la final de un egal, dar a fost ziua noastră! Unnou „thriller” marca CSM Constanța, în care publicul nu a rămas simplu spectator!î

Au marcat pentru CSM Constanța: Ravnic 8, Nistor 7, Komogorov 4, Susanu 3, Stankovic 3, Nikolic 2, Brasseleur 2, Ilie 1.

În etapa următoare constpnțenii vor întâlni în deplasare CSM  Vaslui.