Advertising
Alianță PSD-PNȚCD la Constanța pentru susținerea candidaturii Vioricăi Dăncilă
18 nov. 2019, 15:22

WhatsApp Image 2019-11-18 at 15.03.34
Articol scris de Scris de L Daniela
Cele doua partide au încheiat încă din primul tur de scrutin un protocol de colaborare și de susținere a candidatului PSD la președinția României.
O alianță politică a luat ființă la Constanța între PSD și PNȚCD, pentru susținerea candidaturii Vioricăi Dăncilă la președinția României.
Alianța a fost anunțată, luni, în cadrul unei conferințe de presă la care au participat președintele PSD Constanța, Felix Stroe, senatorul PSD Ștefan Mihu, președintele PNȚCD la nivel național, Aurelian Pavelescu și președintele PNȚCD Constanta, Adrian Tapliuc.https://youtu.be/FD7m4GznSzoCele doua partide au încheiat încă din primul tur de scrutin un protocol de colaborare și de susținere a candidatului PSD la președinția României.
Citește și:
- 15:13 - Ion Cristoiu șterge pe jos cu Gigi Becali: ”E un oier care a ajuns miliardar prin șmecherii” -VIDEO
- 15:11 - Ilie Bolojan, anunț despre centrala de la Iernut: „La sfârșitul anului noul grup va injecta energie în sistemul național”
- 13:54 - Luis Lazarus: ”România nu are industrie și strategie. Se împrumută. Poporul e consultat doar din patru în patru ani”-VIDEO
- 09:28 - Ana Maria Păcuraru, interviu în exclusivitate din inima Chinei. Oficial chinez: ”Beijingul nu-și dorește război”-VIDEO
Urmărește știrile Realitatea de Constanta și pe Google News














