FC Viitorul Constanţa a învins Politehnica Iaşi cu 3-0 (2-0), joi, în deplasare, într-o partidă din etapa a patra a fazei play-out a Ligii I de fotbal.

Ciobanu a deschis scorul pentru Viitorul în minutul 7, după un penalty acordat în urma unui fault comis de fundaşul Manuel De Iriondo asupra lui Romario Benzar. Ciobanu a reuşit dubla tot din penalty în minutul 21, în urma faultului făcut de portarul Laurenţiu Brănescu la congolezul Juvhel Tsoumou. Viitorul a marcat ultimul gol prin brazilianul Jo Santos în 90+2, în urma unui contraatac supranumeric, după o minge pierdută de căpitanul gazdelor, Sorin Buşu.

Viitorul se află pe locul 7 în clasamentul play-outului din Liga 1.

În etapa următoare, Viitorul va întâlni pe Dinamo București, duminică, 2 mai, pe teren propriu.

Sursa: Realitatea de Constanta

Articolul precedentAgenți economici amendați pentru că au aruncat deșeuri pe domeniul public
Articolul următorLegile puterii | Diana Șoșoacă, declarație-șoc: Când a luat foc Balșul, Voiculescu a răspuns la telefon râzând