Viitorul a învins categoric vineri, cu scorul de 5- 0(3-0), echipa Dinamo București, în etapa a 25-a din Liga 1.

Atacantul brazilian Jo Santos a și fost unul dintre cei mai buni jucători ai primei reprize. A deschis scorul în min.4 cu un șut din 14m după o minge recuperată de Ciobanu, iar apoi a obținut, în min.15, lovitura de la 11m din care Ganea a dublat diferența.

Cu un minut înainte de pauză scorul a luat proporții, Ciobanu îa înscris cu un șut plasat din 6m după pasa lui Ganea.

În partea secundă constănțenii au mai marcat de două ori, prin Tsoumou (pasă Pitu) și Ciobanu (șut de la 18m).

În urma acestui rezultat, echipa antrenată de Mircea Rednic a urcat pe locul 10 (28 de puncte), în timp ce formația pregătită de Ionel Gane rămâne pe locul 13 (26 de puncte).

Sursa: Realitatea de Constanta

Articolul precedent“Performanța” unui șofer fără permis. A intrat cu mașina în 10 autoturisme parcate
Articolul următorTeatrul de Stat Constanța face primul pas în realitatea virtuală