Partida dintre Viitorul și Poli Iași a fost oprită luni seara în minutul 67 din cauza ceții dense lăsate deasupra terenului de la Ovidiu. Arbitrul Andrei Chivulete a decis să oprească meciul, la scorul de 0-0.

UPDATE

După o oră de la întrerupere, arbitrul şi jucătorii celor două echipe au revenit pe teren şi au constatat că meciul nu se poate relua. Arbitrul Andrei Chivulete a decis ca meciul dintre Viitorul Constanța și Politehnica Iași să fie amânat, acesta urmând să se reia marți, 23 februarie, de la ora 16.00.
Partidele dintre Viitorul și Poli Iasi par urmarite de ghinion.Dacă în seara aceasta, la Ovidiu,ceața a oprit meciul, în tur, la Iași, meciul a fost oprit din cauza defectării instalației de nocturnă de pe stadion .Viitorul a câștigat cu 3-0 la masa verde, după ce gazdele nu au reușit să rezolve problemele legate de instalația de nocturnă, care s-a defectat în minutul 54, într-un moment în care tabela indica 1-1.