Farul s-a impus cu scorul 4-0 împotriva formației Dunărea Călărași în al patrulea meci amical din presezon. Un meci controlat în totalitate de Farul, care a obținut un succes clar.

Scorul a fost deschis în minutul 27, Florin Bălan a pătruns pe partea dreaptă, a centrat perfect în careu, iar Paul Antoche a înscris cu o lovitură de cap. Diferența s-a mărit în minutul 41, când Cezar Gherghiceanu a trimis o acolada la colțul lung, din interiorul careului. Atacantul în vârstă de 19 de ani a făcut “dubla” în ultimele secunde ale primei reprize, reluând din fața porții mingea venită de la Florin Bălan, care a pătruns spectaculos pe partea dreaptă a ofensivei.Scorul final a fost stabilit de Răzvan Greu, în minutul 70, cu o lovitură de cap din mijlocul careului.

Pentru FC Farul au evoluat: Agachi (60 Eșanu) – Leca (46 Greu), Cană (70 Carabela), Lică, Panait – Antoche, Chindriș (60 Cărăruș) – F. Bălan (82 Pirciu), Cruceru, Hordouan (60 Bîrnoi) – Gherghiceanu (70 Banyoi). Ușor accidentați, Alexandru Stoica și Ionuț Ursu au fost menajați.

Articolul precedentStarea de alertă se prelungește astăzi pentru încă o lună. Ce restricţii rămân în vigoare
Articolul următorBilanț CoVid-19, ultimele 24 de ore: 1.087 cazuri noi, 253 vindecări, 37 decese