Unirea Constanța a fost învinsă de Ripensia cu scorul de 0-2, pe stadionul din Techirghiol, în etapa a13 a, Liga 2.

Golurile au fost  marcate în primele minute ale jocului Zoran Mitrov în min 15 și Ernest în min 16.

Unirea Constanța: Udrea – Carabela, Gogor, Bobaru, Șuteu, Ciuciulete, Laur. Ardelean (cpt.), Ad. Niță, Șerbănescu, Chirițoiu, Jerdea

Ripensia: I. Rus – Sturzu, Țieranu, R. Rogac (cpt.), Gladun – Val. Macrițchii, Vidrăsan, Coulibaly – Mitrov, Golda, Ernest

Etapa a 13-a este ultima de disputat înainte de cea de-a treia pauză și ultima care se ia în sezonul regular pe perioada în care echipele naționale au stabilite meciuri

Sursa: Realitatea de Constanta

Articolul precedentHoria Tecău și Kevin Krawietz s-au calificat la Turneul Campionilor
Articolul următor„Festivalul Tineretnik 2021”. Sărbătoarea comunităților etnice din Dobrogea