Înfrângere pe teren propriu suferită de Unirea Constanța, scor 1-3 cu ultima clasată Metaloglobus în etapa a12-a.

Metaloglobus a marcat pentru 1-0 prin Milos Zukanovic, în minutul 29, care a făcut și dubla după pauză, în minutul 54. Bucureștenii au mărit ecartul la 3-0 în minutul 72, prin Dragoș Huiban, iar golul de onoare al gazdelor a venit în minutul 78, când a punctat Mario Lăcătuș.

În următoarea etapa, Unirea Constanța va juca în deplasare cu Slatina, sâmbătă 5 noiembrie.

Unirea Constanța: M. Popescu – R. Gab. Zamfir, Cană, Tălmaciu, Șuteu – Pandele, Ardelean (cpt.), Lăcătuș – Malama, Chirițoiu, Longher
Rezerve: Mih. Udrea – R. Trif, Arnold, Timiș, I. Neacșu, Șerbănescu, Rob. Tudor, L. Mitrică, Ad. Niță
Antrenor: Dacian Nastai

Metaloglobus: Gavrilaș – Rob. Neacșu, Caramalău (cpt.), Chatziterzoglou, Goge – Al. Gheorghe, Liș, Chiorean, Sin – Zukanovic, Huiban
Rezerve: Nedelcovici – Cazan, Andr. Sava, Potecea, Andr. Răuță, Zakir, Gab. Șerban, Grosu, Ad. Sîrbu
Antrenor: Eusebiu Tudor

Articolul precedentRusia NU își mai dă acordul pentru exportul cerealelor din Ucraina
Articolul următorTragedie în Seoul. Zeci de morţi şi sute de răniţi la o petrecere de Halloween în Coreea de Sud