Meciul dintre FC Universitatea Craiova 1948 şi Farul Constanţa, s-a terminat cu scorul de 0-0. în etapa a 19-a a Ligii a 2-a.

Prima repriză  a meciului disputat la Craiova a fost una destul de echilibrată. Farul a avut o ocazie mai semnificativă, în minutul 43 prin Banyoi, dar nu a reuşit să-l învingă pe portarul Popa.

Repriza a doua a meciului a început cu FC Universitatea Craiova în atac, iar în minutul 62 Anghelina a avut prima ocazie pentru olteni. Acesta a trimis destul de periculos spre poarta lui Dur-Bozoancă, însă mingea nu a intrat în poartă.

În urma acestui rezultat  Farul urcă pe locul 3 cu 32 de puncte, însă din 19 partide disputate în campionat.

Farul Constanța: Dur-Bozoancă – Rob. Băjan, M. Leca, Antoche (cpt.), Carabela – Cărăruș, Liv. Mihai – Fl. Bălan (Rob. Silaghi 54′), Ant. Cruceru (Bîrnoi 88′), Al. Stoica (Damașcan 46′) – Banyoi (Măzărache 66′)
Rezerve neutilizate: Fara – I. Ursu, D. Panait, Greu, Pelivan
Antrenor: Ianis Zicu