Farul s-a impus cu scorul de 3-2 în fața Universității Craiova, în etapa a treia din play-off-ul SuperLigii, după ce a fost condusă de două ori.

Craiova a deschis scorul în minutul 9, după o centrare a lui Crețu și o execuție a lui Koljic din interiorul careului. Nedelcu nu a reușit să restabilească egalitate în minutu 15, când a șutat peste poartă, însă golul egalizator a venit în minutul 17, după o centrare a lui Mazilu și o finalizare semnată de Munteanu. Constănțenii puteau trece în avantaj în minutul 34, când Adrian Cojocaru a dictat penalty la o intervenție asupra lui Mazilu, însă Alibec nu a reușit să marcheze de la punctul cu var. După pauză, oltenii au trecut din nou în avantaj, după un gol al lui Cîmpanu, însă cinci minute mai târziu, Grameni l-a învins pe portarul oltenilor. În minutul 81, ”Marinarii” au primit din nou penalty după ce Sali a fost faultat în careu. Larie a fost cel care a înscris de la 11 metri.

În urma acestui rezultat, Farul se desprinde în vârful clasamentului (39 de puncte), la cinci puncte de CFR Cluj, în timp ce Universitatea Craiova rămâne pe locul 4, cu 29 de puncte.