Simona Halep şi Horia Tecău au câştigat, duminică, scor 6-3, 6-4, meciul de dublu mixt cu Gabriela Ruse şi Marius Copil, disputat, la Cluj-Napoca, în cadrul turneului demonstrativ Winners Open. Partida a durat o oră şi 11 minute.

“Vreau să vă spun că îmi face mare plăcere să fiu din nou la Cluj. Este ca o a doua casă pentru că sunt mereu primită cu multă căldură. Pentru fete cred că a fost o săptămână bună cu meciuri interesante, vreau să le felicit pe toate pentru că fiecare meci este important în această perioadă mai grea. Ne pregătim de o perioadă ciudată pentru că nu ştim cum va fi la turnee după o asemenea pauză. Dar această pauză a fost un impuls pentru toată lumea să vedem că se poate chiar şi în aceste condiţii, să organizăm un turneu. Vă doresc multă sănătate pentru că este cea mai importantă în perioada aceasta” a declarat Simona Halep.

Gabriela Ruse a câştigat, duminică, Winners Open, finala cu Irina Begu, scor 6-4, 6-3.

Pentru Simona Halep și  Horia Tecău acesta a fost primul meci disputat după întreruperea competiţională cauzată de pandemia de coronavirus.

Turneul de la Cluj-Napoca, primul din România după starea de urgenţă, s-a desfăşurat fără spectatori.

Articolul precedent59,27% rata de promovare la Bacalaureat 2020  (după contestații) la nivelul județului Constanța
Articolul următorCHA CHA LITIX! Episodul 16. Când votul se ia mai ușor decât Bacul