Simona Halep ( 20 WTA) a avut nevoie de doar 62 de minute pentru a obţine victoria. A învins-o pe britanica Harriet Dart ( 106 WTA), scor 6-3, 6-2 și s-a calificat, în sferturile de finală ale turneului de categorie WTA 250 de la Birmingham.

„Mereu am simțit suporterii! Cred că am jucat mult mai bine decât în primul tur. Focul îl am în mine, nu știu dacă și jocul. Abia aștept să joc cât mai multe meciuri și să-mi regăsesc acel feeling din 2019”, a spus Simona,

Constănțeanca va întâlni tot o sportivă din  Marea Britanie, Katie Boulter (141 WTA).

Halep şi-a asigurat un cec de 6.200 de dolari şi 60 de puncte WTA, u

Turneul WTA 250 pe iarbă de la Birmingham este dotat cu premii totale de 251.750 de dolari.

Sursa: Realitatea de Constanta

Articolul precedentImpact între un autoturism și un autocamion pe Autostrada Soarelui O persoană rănită
Articolul următorUn șarpe de peste un metru a pătruns într-un spital. Momente de panică