CSM Constanța a pierdut acasă meciul disputat cu CSM Arcadia Galați în etapa a VI-a a Diviziei A1.

În primul set jucătorii gălățeni s-au impus cu scorul 25-21 după ce au condus 8-6, 16-11 și 21-15. Setul secund a fost adjudecat de gălățeni cu scorul 25-22, desprinderea înregistrându-se pe final după 8-7, 16-15 și 21-17. Gazdele a echilibrat jocul în setul trei, câștigat de campioni cu scorul 25-23. CSM Arcada a condus 8-7 și 16-15, Constanța a fost în avantaj la 21-20, iar după 23-23 CSM Arcada a închis setul și meciul la 25-23.

Au evoluat pentru CSM Constanța: Vidoni 14 puncte, Darlaczi 11p, St Jean 9p, Grigore 8p, Frîncu 5p, Druță 2p, Arquez 2p, Muscină 1p, Asmarandei, Gavriz, Manole, Cămui, Ghimeș, Pavel.

Marian Bala a fost cel mai bun om al gălățenilor cu 10 puncte reușite, urmat de: Akhrorjon Sobirov și Daniel Malescha cu câte 9 puncte, Tudor Magdaș 6 puncte, Alexandru Rață 4 puncte, Lubos Bartunek 4 puncte, Oskar Madsen 4 puncte, Kristaps Smits un punct, Marin Lescov 1 punct. Au mai jucat pentru CSM Arcada: Andrei Mihălescu, Andrei Butnaru și jucătorii libero Liviu Cristudor și Vlad Kantor.

Articolul precedentVrând să o transforme într-un pluton, Iohanis a făcut din Coaliție ospiciu de nebuni