HC Dobrogea Sud bifează a 11 a victorie în Liga Zimbrilor, scor 23 – 20 (12 – 11) în deplasare cu CSM Vaslui.

Dacă în primele 20 de minute HCD a alternat la conducere cu gazdele, finalul reprizei I s-a încheiat  cu 12-11. Startul reprizei secunde a fost momentul desprinderii pe tabelă, Malinovic și Șandru au fost principalii marcatori de la 9 metri.

HCD : Iancu 1 gol – Malinovic 7 goluri, Șandru 4, Nistor 3, Chikovani 2, Andrei 2, Nikolic 2, Buricea 1, Mocanu 1, Simovic, Ilie, Chiuffa, Susanu.

Clasament: Dinamo 46 puncte (18 meciuri), Potaissa Turda 38p (17m), HCD 36p (19m), Steaua 35p, Minaur 34, CSM București 32, toate cu câte 18 meciuri.

Programul etapei a 19-a: duminică: ora 11.00: Minaur – Steaua, ora 18.00: Potaissa Turda – CSM Bacău, CSM Făgăraș – Dunărea Călărași, 18.30: CSM Focșani – Politehnica Timișoara, luni, ora 17:00: CSM București – HC Buzău.

Articolul precedentFOTO VIDEO| Alertă în Portul Constanţa Sud Agigea. NAVĂ încărcată cu deșeuri
Articolul următor”A fost greu, pentru că e mai înaltă decât mine” Simona Halep – Aryna Sabalenka 3-6, 6-2, 6-2