Farul Constanţa a fost învinsă pe teren propriu, cu scorul de 1-0(0-0), de echipa Chindia Târgovişte, într-un meci din etapa a XXIV-a a Ligii 1.

Din minutul 30, Farul a rămas în 10 oameni, când Jefte Betancur a văzut direct cartonașul roșu. Gazdele au marcat unicul gol al partidei în minutul 82 prin Daniel Florea.

„Probabil că deranjăm că suntem acolo sus, deranjăm că facem lucruri. Lucrurile se știau dinainte, Iacob face lucruri d-astea, le-arătat și la video, probabil știa și arbitrul. A fost ușor să se întâmple, foarte ușor. Așa decis cum a fost… După, niciodată n-a sărit la cap, a sărit doar în adversar și nu s-a dat nimic. Mi-e greu să înțeleg fotbalul ăsta.

Probabil că deranjăm. Clubul deranjează, e prea sus. Cum ne permitem noi să fim așa sus? Noi trebuie să jucăm, să ne vedem de drumul nostru, dar este inadmisibil. Mi se par lucrurile complicate așa”, a declarat Gheorghe Hagi.

În clasamentul Ligii 1, Farul se clasează pe locul 6 cu 35 de puncte.

Farul va juca în etapa următoare, cu Mioveni, în deplasare, miercuri, 9 februarie.

Sursa foto:Farul Constanta

Sursa: Realitatea de Constanta