viitorul1

Viitorul s-a impus cu scorul de 4-0 contra celor de la FC Voluntari, in etapa a șaptea din Liga 1.

Constănțenii au câștigat meciul disputat acasă, cu FC Voluntari și obțin prima victorie după trei etape. Gabriel Iancu a deschis scorul în minutul 16. Adrian Cojocaru a validat reușita, chiar dacă oaspeții au cerut offside. George Ganea a semnat ratarea meciului, dar s-a revanșat un minut mai târziu, la capătul unei centrări a lui Iancu. Defensiva Voluntariului a cedat total pe final. Lyes Houri a înscris din lovitură liberă, iar Rivaldinho a stabilit rezultatul final.

După aceasta victorie Viitorul urcă pe locul 2 in clasamentul Ligii 1 cu 15 puncte.

În etapa următoare, a 8-a din Liga 1, Viitorul va întâlni, în deplasare, pe FCSB, partida fiind programată duminică, 1 septembrie, de la ora 21.00, la Pitești.