Viitorul a încheiat ultimul meci al sezonului la egalitate cu scorul 1-1(1-1) împotriva celor de la Dinamo București, în deplasare.

Viitorul a deschis scorul în minutul 35, când mingea șutată de Pitu din interiorul careului a fost respinsă cu mâna de Kostrna, iar Achim a transformat cu precizie lovitura de la 11m. Gazdele au egalat două minute mai târziu prin Sorescu, cu un șut din 8m.

Viitorul nu a mizat la această partidă pe nu mai puțin de 8 jucători, Iancu, Dussaut, Matei și Boboc au fost accidentați, în timp ce Ciobanu, Ghiță, Casap și Ganea au fost convocați la lotul național U21 de la Buftea.

Viitorul încheie sezonul 2019-2020 pe primul loc în play-out cu 43 de puncte.