Echipa engleză West Ham United a învins miercuri seara, la Praga, scor 2-1, formaţia italiană AC Fiorentina, în finala Conference League. West Ham a câştigat trofeul printr-un gol marcat în minutul 90.

După aproape o oră de joc, arbitrul a fost nevoit să acorde lovitura de la 11 metri, în urma consultării arbitrajului video.

Benrahma nu a stat pe gânduri, a trimis puternic pe centru și a marcat în minutul 62.

Italienii au egalat repede. Bonaventura a controlat superb mingea în careu și a trimis balonul în poartă în minutul 67. Meciul a fost decis în minutul 90. Paqueta l-a servit perfect pe Bowen, iar englezul a trimis mingea în poartă.

Articolul precedentSărbătoare 8 iunie. Mari sfinți sunt pomeniți de biserică. Zi importantă a ortodoxiei
Articolul următorUndă verde în contractele cu statul. Găselnița prin care se pot majora sumele pentru achiziții publice