Farul a încheiat la egalitate 1-1 (1-1) meciul disputat cu CS Mioveni în etapa cu numărul 25 a Ligii 1.

Scarlatache a deschis scorul pentru argeșeni în minutul 20. Farul a restabilit egalitatea tot în prima repriză, însă nu a mai reușit să marcheze până la final.

Au evoluat – CS Mioveni (antrenor Alexandru Pelici): Ducan – A. Iacob, Scarlatache, Garutti – Rădescu (66 Oancea), Vereș (75 Șerbănică), Cierpka (66 Panait), Burnea – Blănaru (46 Sanoh), Rusu, Raicea (84 Coșereanu). Rezerve: A. Popescu – Balaur, Dat, Tomczyk, Panait, Oancea.

Farul (manager tehnic Gheorghe Hagi): Aioani – Mladen (67 Mladen), Larie, Ghiță, De Nooijer – Boboc (67 Nedelcu), Artean, Ciobanu (75 Radaslaveacu) – Pitu (75 Moldoveanu), A.Petre, Omoh (67 Iancu). Rezerve: Brănescu – Grameni, Purece, Sali.