Farul a învins-o pe Rapid, sâmbătă seară, pe teren propriu, cu scorul de 2-0, în meciul din etapa a XVIII-a a Ligii 1.

Constănțenii au deschis scorul în minutul 42, prin Ghiță, după o lovitură de colț. Farul și-a mărit avantajul în minutul 59, când Pitu, i-a pasat în careu lui Ciobanu care nu l-a iertat pe portarul Moldovan.

După această victorie, Farul urcă pe locul 3 în clasamentul Ligii 1 cu 29 puncte.

În etapa următoare, Farul va juca în deplasare cu Sepsi, duminică, 12 decembrie.

Înainte de startul jocului, s-a ţinut un moment de reculegere în memoria tehnicianului Momcilo Vukotic, care a antrenat Farul în 2006.

Sursă foto: Farul Constanta

Articolul precedentVideo: Reprezentantul constructorului Podului suspendat peste Dunăre spune că acesta ar putea fi redat traficului în decembrie 2022
Articolul următorVIDEO Preotul erou al mamelor și copiilor, gest tulburător. Le-a oferit o casă după clipe cumplite de teroare