Clujul a stins Farul! Liderul din Liga 1 a pierdut pe terenul celor de la U Cluj, cu scorul de 2-0, în etapa a 29-a din Liga 1. Farul are însă numai patru înfrângeri în acest sezon.

Aioani a apărat spectaculos un penalty dictat de ”centralul” Cătălin Popa însă clujenii au marcat de două ori. În minutul 39, ardelenii au deschis scorul, prin Bic, care a ajuns la balon după o respingere a lui Aioani. U Cluj și-a dublat avantajul în minutul 58, după o pasă greșită a lui Mihai Popescu. Remacle a marcat după ce a preluat balonul și l-a învins pe Aioani cu un șut din careu.

În urma acestui rezultat, Farul rămâne doar la două puncte în fața celor de la CFR Cluj. Iar Ardelenii urcă pe locul opt în clasament, cu 34 de puncte.

În ultima etapă din sezonul regulat, înainte de play-off, Farul va juca pe teren propiu cu Rapid București, sâmbătă, 11 martie.

Articolul precedentZiua dezvăluirilor în scandalul Bâstroe. ANUNȚUL Ministerului după întâlnirea româno-ucraineană – miza Kievului