Farul Constanța s-a impus în fața celor de la Petrolul Ploiești, scor 2-0, în etapa a 26-a și conduce detașat clasamentul Ligii 1.

Louis Munteanu a deschis scorul după ce Denis Alibec i-a pasat cu călcâiul fantastic în minutul 28. În partea a doua a meciului, Farul a beneficiat de o lovitură de pedeapsă, iar Denis Alibec l-a executat pe portarul Andreas Leitner în minutul 58.

Cu această victorie, Farul Constanța s-a distanțat la cinci puncte de CFR Cluj, ocupanta locului secund din Superligă, cel puțin pentru moment. Echipa de la malul mării se află în vârful clasamentului cu 55 de puncte după 26 de meciuri jucate.

Articolul precedentCadavre mutilate, pacienți puși în pericol de moarte – halucinant ce s-a găsit la percheziții – FOTO
Articolul următorAstăzi, în România, este marcată Ziua Brâncuși, considerat „Părinte al sculpturii moderne”