CSM Constanța a câștigat meciul disputat în deplasare,  scor 30-29, cu SCM Poli Timișoara, în penultima etapă din Liga Zimbrilor.

Conduși cu 15-10 la pauză, constănțenii au revenit spectaculos în repriza secundă, iar extrema stângă Valentino Ravnic a înscris golul decisiv cu două secunde înainte de fluierul final!

Au evoluat: Rusu, Vasile – Stankovic 6 goluri (3x7m), Ravnic 4, Komogorov 4, Nistor 4, Drăgan 2, Chikovani 2, Susanu 2, Andrei 2 (1), Ilie 1, Brasseleur 1, Nikolic 1, Caba 1.

În ultima etapă a campionatului, CSM Constanța va juca, sîmbătă, 6 mai, pe teren propriu, cu CSM Odorheiu Secuiesc,