Simona Halep (19WTA) s-a calificat în sferturile de finală de la Kremlin Cup, după o victorie împotriva rusoaicei Veronika Kudermetova, scor 6-1, 7-6 (6).

La final, constănțeanca s-a arătat mulțumită de prestația sa și a avut o replică ce a stârnit amuzamentul publicului, căruia i-a mulțumit că nu a susținut-o numai pe adversara sa.

„A fost o luptă grea! Știam că va fi un meci complicat chiar dacă iau primul set, am mai jucat cu Veronika anul acesta. E o adversară puternică și a trebuit să rămân concentrată până la final. În setul al doilea și-a ridicat nivelul, iar eu am luat câteva decizii greșite.Oricum, ea a jucat solid și nu a fost ușor să mă impun în două seturi. Le mulțumesc tututor spectatorilor pentru că au venit. Ați fost corecți astăzi, pentru că m-ați susținut și pe mine. E întotdeauna o plăcere să joc aici. Voi juca împotriva unei alte rusoaice în turul următor?a declarant Simona Halep.

Halep o va întâlni în sferturi, vineri, în jurul orei 16:30, pe Maria Sakkari (7 WTA)

Articolul precedentCULISELE STATULUI PARALEL. Salariile uriașe de la companiile de stat
Articolul următorLista statelor cu risc epidemiologic, actualizată. Grecia, Belgia,Austria în zona roșie